Siatkówka, jako dyscyplina, zdobywa w Polsce coraz większą ilość wiernych fanów. Drużyny rywalizujące ze sobą w ramach PlusLigi zasilają nie tylko zawodnicy rodzimi, ale również obcokrajowcy. Dla tych drugich to niezwykłe wyróżnienie, że mogą grać w kraju dwukrotnych Mistrzów Świata.
Bełtchatowianie – kolekcjoner medali
Najbardziej utytułowaną drużyną w lidze jest PGE Skra Bełchatów. W swojej kolekcji posiada dziesięć najcenniejszych medali zdobytych podczas Mistrzostw Polski. Siedmiokrotnie odnosiła zwycięstwo w Pucharze Polski. W barwach klubu występuje wiele znakomitości, których nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi siatkówki: Karol Kłos, Taylor Sander, Mateusz Bieniek, czy też Milan Katić. Po raz pierwszy drużyna z Bełchatowa stanęła na najwyższym stopniu podium w sezonie 2004/2005.
Jastrzębski Węgiel – w drodze po kolejne medale
Długą listę zdobytych wyróżnień i nagród ma na swoim koncie zespół z Jastrzębia-Zdrój. Mistrzostwo Polski zdobyte w 2004 roku oraz Puchar Polski to najwyższe trofea, które udało mu się zdobyć na arenie krajowych rozgrywek. Wielokrotnie zawodnicy stawali również na niższych stopniach podium. Poza granicami kraju udało im się zdobyć srebrny medal Challenge Cup, drugie miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata w 2011 oraz trzecie w Ankarze, gdzie w 2014 roku rozegrano Ligę Mistrzów FinalFour. Obecnie na boisku w barwach Jastrzębskiego Węgla można oglądać na przykład: Jurija Gladyra, Lukasa Kampę, Tomasza Fornala oraz Łukasz Wiśniewski. Zespół walczy w obecnym sezonie o kolejne zwycięstwa pod wodzą pochodzącego z Włoch trenera Andrea Gardiniego.
Asseco Resovia Rzeszów – zespół, który lubi czuć smak zwycięstwa
Lata świetności drużyny z Rzeszowa przypadają na lata 70. XX wieku. Wówczas trenerami byli Jan Strzelczyk oraz Władysław Pałaszewski. W okresie od 1970 do 1975 roku siatkarze zdobywali najważniejsze trofea w rozgrywkach polskiej ligi. Na arenie międzynarodowej zawodnicy radzili sobie równie dobrze. W 1973 stanęli na drugim miejscu na podium w Pucharze Europy, a 1974 na trzecim w rozgrywanych zawodach Pucharu Zdobywców Pucharów. Najważniejszą z nagród był srebrny medal zdobyty w czasie Klubowych Mistrzostw Świata. Sukcesów zespołu z Rzeszowa było jednak więcej. Medale Mistrzostw Polski pojawiały się na szyjach zawodników jeszcze kilkakrotnie. Obecnie w barwach klubu Asseco Resovia Rzeszów występują między innymi: Fabian Drzyzga, Rafał Buszek, KlemenČebulj i Paweł Woicki.
Zaksa Kędzierzyn – Koźle – zdobyli już niemal wszystko
Początki klubu należy datować na 1994 rok. Od tego czasu drużyna wciąż wspina się po kolejne nagrody i trofea. Dzięki temu wielokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium w rozgrywkach Pucharu i Mistrza Polski. Świetnie radziła sobie również podczas występów międzynarodowych, skąd przywiozła srebrne i brązowe wyróżnienia. Rok 2021 okazał się dla drużyny bardzo szczęśliwy. Zaksa Kędzierzyn – Koźle przyjechała z Werony, gdzie rozgrywano finałowe spotkania w ramach rozgrywek o Mistrzostwo Europy, z najważniejszym trofeum. W składzie zwycięskiego teamu znaleźli się między innymi: Paweł Zatorski, Aleksander Śliwka i Jakub Kochanowski.