Zakłady bukmacherskie stały się niezwykle popularne. Firmy tego typu często udzielają się i promują sport, a także określone rozgrywki. Swoich sił dzięki początkowym bonusom może spróbować właściwie każdy. Wystarczy wspomnieć chociażby o cashbacku (zwrocie środków) przy nietrafionym pierwszym kuponie, darmowym bonusie bez wpłaty (można za niego obstawić kupon i w przypadku wygranej wypłacić gotówkę na konto) albo też pomnożeniu pierwszego depozytu. Jest zatem w czym wybierać!

Licencja na zawieranie zakładów wzajemnych

Szybkie wpisanie frazy „zakłady bukmacherskie” w wyszukiwarkę wystarczy, aby pojawił się pierwszy problem. Lista zakładów bukmacherskich, w których można otworzyć konto jest bardzo duża. Jaki więc wybrać? Z reguły nie ma na to pytanie jedynej prawidłowej odpowiedzi. Dobrym sposobem eliminacji jest poczytanie opinii o poszczególnych podmiotach, zapoznanie się z bonusem oraz ogólną ofertą. Kursy na dokładnie to samo zdarzenie mogą się różnić znacznie, a czasami można skorzystać jeszcze z tzw. gry bez podatku.

Czym jest wspomniana „gra”? Każdy kupon jest opodatkowany przez Ministerstwo Finansów, które czerpie zyski z zakładów bukmacherskich. Kluczowe jest tu stwierdzenie „każdy kupon”. Nie musi być wygrany, ale po prostu postawiony. To efekt tzw. ustawy hazardowej, która uregulowała „El Dorado” zakładów bukmacherskich. Zagraniczne podmioty w większości zrezygnowały z polskiego rynku, a rodzime firmy rozpoczęły rywalizację o klienta. To sytuacja korzystna, ponieważ podatek po spełnieniu określonych warunków zapłaci „za nas” większość firm obecnie działających. Należy pamiętać również o tym, aby grać „legalnie”. Jeżeli zawrzemy zakład, a następnie wypłacimy pieniądze od firmy bez licencji, mogą nas spotkać przykre konsekwencje.

Jak założyć konto?

Proces założenia konta jest bardzo prosty, ale trzeba też wiedzieć o koniecznej jego aktywacji. Z reguły w formularzu wymagany jest wiek, miejsce zamieszkania oraz informacje personalne (także z dowodu osobistego). Sam dokument tożsamości trzeba będzie dodatkowo załączyć w postaci skanów lub zdjęć. Tutaj należy pamiętać o tym, aby zakryć lub zamazać większość danych wrażliwych przed wysłaniem do akceptacji.

Ostatni krok to potwierdzenie konta bankowego poprzez pierwszy depozyt. Jeżeli interesuje nas oferta początkowa, warto się jej dokładnie przyjrzeć, aby spełnić wszystkie warunki uczestnictwa. Niekiedy zapominalstwo przy procesie rejestracji sprowadza się do pominięcia bonusów, takich jak freebet czy zakład bez ryzyka, a to zawsze okazja na mniej problemową grę.

Co obstawiać, aby wygrywać?

W świecie zakładów bukmacherskich nie ma pewnego zysku. Nawet potentaci, którzy wygrywają z reguły 9 na 10 spotkań z danym rywalem mogą mieć gorszy dzień. Sport to czynniki losowe, więc należy je uwzględnić w kalkulacji.

Niestety, ale wiele osób uczy się obstawiać kupony w praktyce. Przed rozpoczęciem przygody warto przeczytać pewne poradniki, które pozwolą nam określić budżet, dziedziny sportu, gdzie czujemy się pewnie oraz stawki. Należy pamiętać, że zakłady bukmacherskie nie są w żadnym wypadku pewnym źródłem zysku, a fortuna bywa bardzo przewrotna. W zakładach należy możliwie wcześnie wyłączyć „gorącą głowę”, a także rozrzutność. To uchroni nasze finanse przed nieplanowaną stratą.