Siatkówka halowa to jedna z popularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Z racji na to, że do jej uprawiania wystarczy tak naprawdę jedynie niewielka sala, zawody w tą dyscyplinę odbywają się praktycznie w każdym zakątku naszej planety. Fakt ten oczywiście nie mógł umknąć uwadze bukmacherów. Firmy przyjmujące zakłady przygotowały dość rozbudowaną ofertę dotyczącą tego sportu. W jaki sposób obstawiać ten sport?

Pamiętaj o atucie własnej hali

Miejsce rozgrywania spotkania jest dość istotną kwestią przy praktycznie każdej dyscyplinie sportowej. Nie inaczej jest również w przypadku siatkówki halowej. Setki kilometrów do pokonania oraz fani gospodarzy, którzy swoim dopingiem niekiedy są w stanie skutecznie utrudnić grę przyjezdnych to tylko nieliczne z powodów, przez które gospodarze z reguły mają wyższy współczynnik zwycięstw od przyjezdnych. Typując ten sport warto więc zapoznać się z atmosferą jaka jest wokół danego zespołu. Warto zwrócić uwagę na frekwencję podczas wcześniejszych spotkań a także na fakt czy aby na pewno dany zespół rozgrywa swoje spotkania u siebie w mieście. Czasami hala może być remontowana bądź po prostu niedopuszczona do rozgrywek. Wtedy zespół musi korzystać z uprzejmości innych miast i rozgrywać swoje domowe spotkania w hali oddalonej o 50 a czasem i 100 kilometrów od swojej siedziby. Nie trudno domyśleć się, że kluby w takiej sytuacji raczej nie mogą liczyć na przybycie dużej ilości fanów na spotkanie.

Przyjrzyj się punktom

Typowanie siatkówki wcale nie musi sprowadzać się jedynie do grania na wynik końcowy spotkania. Podobnie jak w innych dyscyplinach sportowych możliwe jest bowiem typowanie liczby punktów jaka padnie w danym secie bądź w przeciągu całego spotkania. Pomocne przy obstawianiu tego typu zakładów będzie oczywiście wiedza o aktualnej formie zespołów a także historia ich wcześniejszych spotkań. Zdarza się bowiem, że dany rywal szczególnie „nie leży” drugiej drużynie. Mecze to są niezwykle zacięte często kończone zwycięstwami w poszczególnych setach dopiero po grze na przewagi. Podobna sytuacja ma miejsce w meczach derbowych, które dość często kończą się dopiero po pięcio-setowym pojedynku.

Osłabienia

Siatkówka halowa nie jest co prawda sportem kontaktowym. Nie znaczy to jednak, że kontuzja w tej dyscyplinie nie zdarzają się zawodnikom. Absencje w drużynach to normalne zjawisko, na które również warto mieć oko przy typowaniu. Popularniejsze ligi takie jak polska, włoska, rosyjska czy też niemiecka posiada obszerne statystyki poszczególnych zawodników. Dzięki nim można w łatwy sposób ocenić czy dany klub w nadchodzącym spotkaniu wystąpi bez swojego czołowego przyjmującego, wystawiającego bądź atakującego.

Zwróć uwagę na „underdogów”

Underdogi to zespoły bądź zawodnicy, którzy według bukmacherów nie mają większych szans na zwycięstwo w danym spotkaniu. Na szczęście firmy bukmacherskie w swojej ofercie wystawiają ofertę na tzw. handicapy. Stawiając odpowiedni handicap na „underdoga” możemy odnieść zwycięstwo nawet w przypadku, gdy zespół ten przegra swój mecz. Nasze zwycięstwo bądź porażka zależeć będzie bowiem odpowiednio od setów bądź puktó zdobytych przez dany zespół.