Siatkówka to dzisiaj sport narodowy ? Oczywiście że tak! Nie ma w kraju osoby, która nie znała by polskiej kadry narodowej siatkówki. Sukcesy na arenie międzynarodowej, które osiągała Polska w ostatnich latach, oraz popularność jaką zyskała przez wyniki oraz atmosferę, jaka panowała na halach podczas rozgrywania meczów była zjawiskowa i na pewno nie jeden kibic miał ciarki podczas odgrywania hymnu narodowego a cappella przez wszystkich kibiców zebranych na hali.

Dwa mistrzostwa świata pod rząd to nie lada wyczyn, dlatego każdy młody sportowiec marzy o tym aby pójść w ślady „Kurków, Kubiaków, Nowakowskich” żeby w przyszłości stać się jednym z nich. A żeby to osiągnąć potrzebne były i są obiekty sportowe, na których młodzi adepci będą mogli rozwijać swoje umiejętności, trenować pod okiem doświadczonych trenerów. Na szczęście coraz więcej boisk i hal sportowych jest w Polsce budowanych, a więc na pewno w przyszłości na jakość siatkówki nie będziemy mogli narzekać. Jednak nie tylko młodzi, pełni energii i zaangażowania sportowcy chcą się bawić piłką, a także amatorzy często chcą się rozerwać po ciężkim tygodniu, dlatego wtedy pojawia się kwestia odnalezienia odpowiedniego miejsca. Boiska siatkarskie znajdują się w praktycznie każdym ośrodku sportu i rekreacji, w większych i mniejszych miejscowościach.

Nie jest więc problemem wynająć takie boisko. Najczęściej wystarczy skontaktować się z osobą opiekującą się takim obiektem, uzgodnić dokładną datę oraz godzinę przybycia. Następnie zostanie tylko zebrać ekipę i korzystać z możliwości jakie dają nowoczesne hale i obiekty sportowe. Często jest także możliwość aby zapisać się online, przez internet. Wtedy nie trzeba się z nikim kontaktować, ponieważ na stronie są podane wolne terminy które wystarczy zarezerwować. Opłaty przeważnie pobierane są po „zawodach” a więc już na miejscu. Oprócz obiektów zamkniętych istnieją także boiska plażowe, a więc idealne na ciepłe letnie wieczory, oraz długie noce. Co ciekawe przeważnie takie boiska nie są przez nikogo pilnowane, co oznacza, że są ogólnodostępne i wystarczy wtedy zadbać tylko o własny „sprzęt” a więc piłkę no i można śmiało korzystać w pełni oddając się grze.

Natomiast jeśli spotkamy się z sytuacją, gdzie siatkówka plażowa jest płatna zawsze jest dostępny regulamin takiego miejsca, po przeczytaniu którego na pewno dowiemy się jaka jest cena oraz warunki rozpoczęcia gry. Okazją do wspólnego grania w gronie przyjaciół są także turnieje organizowane przez stowarzyszenia, bądź kluby sportowe, wystarczy się wtedy zapisać i spróbować swoich sił na szczeblu półzawodowym. Reasumując nie jest ciężko odnaleźć miejsce do spędzenia wolnego czasu na sportowo, to tylko od nas samych zależy czy chcemy coś dla siebie zrobić, ponieważ siatkówka daje bardzo dużo korzyści takich jak poprawa zwinności , skoczności, koncentracji, kształtuje charakter, uczy współpracy w zespole co może się przenieść oczywiście na naszą karierę zawodową, oraz przede wszystkim pomaga w ogólnym rozwoju organizmu.