Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej w 2022 roku odbędą się w Rosji w dniach pt., 26 sie 2022 – niedz., 11 wrz 2022. Jest to międzynarodowy turniej siatkówki, w którym rywalizują najlepsze reprezentacje w rankingu Fédération Internationale de Volleyball (FIVB). Reprezentacja Polski będzie bronić tytułu mistrzowskiego na tej imprezie.

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn

Reprezentacja Polski konsekwentnie plasuje się w pierwszej czwórce drużyn na świecie. Polska zajmuje obecnie drugie miejsce w rankingu FIVB Men’s Volleyball Ranking. Po nieudanych dla naszej reprezentacji Igrzyskach Olimpijskich nastąpiła zmiana trenera, Vital Heynen pożegnał się z Polską reprezentacją po trzech latach w trakcie których osiągnął wiele sukcesów. Obecnie trwa konkurs na trenera, w którym działacze PZPS wraz z nowo wybranym Prezesem Sebastianem Świderskim zdecydują, kto przejmie naszą reprezentację na kolejne lata.

Mistrzostwa Świata 2022 w Siatkówce – Z kim w grupie zagrają Polacy ?

Polscy siatkarze w ostatnich latach wiele osiągnęli. Zdobyli Mistrzostwo Świata w 2014, 2018 i zajęli 3 miejsce w finałach Mistrzostw Europy. Kolejni przeciwnicy będą dla nas niewątpliwie wyzwaniem, ale Polska będzie miała szansę poprawić swoje umiejętności i zakwalifikować się do następnej rundy.

Grupa C:

  • Polska
  • Stany Zjednoczone
  • Meksyk
  • Bułgaria

Skład reprezentacji na Mistrzostwa w Rosji

Obecnie pojawia się wiele pytań czy obecny skład powinien zostać zmieniony czy kapitan reprezentacji Michał Kubiak powinien nadal grać w zespole, czy może jest to moment na zmianę pokoleniową. Kolejka do gry w reprezentacji jest długa, Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Kamil Semeniuk to główni kandydaci do zastąpienia Kubiaka, nie zapominając o najlepszym siatkarzu świata Wilfredo Leonie. Podobne rozważania toczą się jeżeli chodzi o pozycję rozgrywającego, tutaj jednak pole wyboru w tym momencie wydaje się ograniczone i nadal musimy czekać na zawodnika, który będzie w stanie wnieść nową jakość. Marcin Janusz, Marcin Komenda czy Jan Firlej w tym momencie nadal nie dysponują takimi umiejętnościami jak Fabian Drzyzga czy Grzegorz Łomacz

Wyniki losowania grup MŚ 2022:

 Grupa A:

Rosja (gospodarze)

Serbia

Tunezja

Portoryko

 

Grupa B:

Brazylia

Japonia

Kuba

Katar

 

Grupa D:

Francja

Słowenia

Niemcy

Kamerun

 

Grupa E:

Włochy

Kanada

Turcja

Chiny

 

Grupa F:

Argentyna

Iran

Holandia

Egipt