Cash-out opisuje sytuację, w której gracz, po poprawnym wytypowaniu jednego lub więcej zdarzeń z kuponu AKO, może zrealizować wygraną nie czekając na wyniki pozostałych zdarzeń. Oczywiście, wypłata będzie niższa niż w przypadku, gdyby wszystkie zdarzenia zostały zrealizowane.

Czy cash-out dostępny jest u wszystkich legalnych bukmacherów?

Cash-out nie jest oferowany przez wszystkich bukmacherów i może się zdarzyć, że nie będziesz mógł go wypłacić. Nawet jeśli bukmacher oferuje opcję cash-out, nie zawsze jest ona dostępna dla każdego zakładu.

Którzy bukmacherzy posiadają w ofercie opcję cash-out?

Na naszej stronie znajdziesz listę legalnych bukmacherów w Polsce, z których wielu oferuje możliwość wcześniejszego zamknięcia zakładu (cash-out). Aby dowiedzieć się, które to firmy, należy zapoznać się z ich opiniami. Na przykład cash-out oferują STS, Fortuna, BetFan i ETOTO.

Cash-out to opcja szeroko stosowana za granicą, ale od niedawna dostępna również u legalnych polskich bukmacherów. Czym jest cash-out i kiedy warto go rozważyć? Jak technicznie przeprowadzić cash-out? Czy cash-out się opłaca, czy lepiej trzymać się od niego z daleka? Praktyczne odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Co to cash-out?

Cash-out to najprostszy sposób na rozliczenie zakładu lub „sprzedanie” go. Zazwyczaj stosuje się go, gdy zakład nie idzie w dobrym kierunku dla gracza – jeśli skorzysta on z cash-out, zminimalizuje swoje potencjalne straty. Najprawdopodobniej nie odzyska on pełnej kwoty zakładu (choć może się to zdarzyć), ale przynajmniej odzyska znaczną jego część.

Cash-out nie oznacza anulowania zakładu, ponieważ byłoby to równoznaczne z poniesieniem straty na całej stawce. Jednak w przypadku cash-outu pod uwagę brane są również inne czynniki, a konkretnie zmiany kursów zakładów. Dlatego taki ruch może skończyć się wypłatą niższą niż postawiona kwota, ale też wyższą (zwłaszcza gdy zamknięcie następuje w momencie, gdy aktualny wynik jest korzystny dla gracza).

Cash-out to coś zupełnie innego niż cashback. Te dwa terminy są często mylone przez początkujących graczy, ale odnoszą się one do dwóch zupełnie różnych rzeczy. Cashback to bonus oferowany przez kasyno online, który zwraca pewien procent postawionego zakładu (minus 12% podatku), jeśli zakład był nieudany. Cash-out jest natomiast opcją umożliwiającą wykonanie pewnego rodzaju zagrania i to jej przyjrzymy się bliżej w tym artykule.

Jak działa cash-out?

Warunkiem podstawowego cash-outu jest to, że wszystkie pozycje na Twoim kuponie, które zostały już rozliczone, muszą się zgadzać. Wystarczy nawet jeden nietrafiony wynik na zakładzie akumulowanym, aby cash-out stał się niemożliwy, a w takim przypadku tracimy wszystko.

Cashout – jak działa

Aby kontrolować ryzyko cash-outów, niektórzy bukmacherzy nie pozwalają na nie w ogóle. Jeśli jednak już, to tylko w określonych meczach. Warto więc sprawdzić, czy dany bukmacher dopuszcza cash-outy i czy są one dostępne dla konkretnych meczów na jego stronie. Bukmacher może również umożliwić cash-out na dany mecz dopiero po upływie pewnego czasu od zmiany jego kursów.

Kolejną świetną cechą jest to, że możesz obstawiać mecze na żywo, ale zależy to od kursów, wyniku meczu, a przede wszystkim od czasu, jaki pozostał do końca spotkania. Często zdarza się, że możesz zamknąć zakład na 20 minut przed końcem meczu, ale już nie po upływie kolejnych 10 minut. I na odwrót, czasami opcja nie jest dostępna, ale w wyniku pewnych zmian nagle się pojawia.

Jak skorzystać z opcji cash-out?

Zależy to od procedury danego bukmachera. Czasami cash-out jest dostępny nawet w sklepach detalicznych, ale najczęściej korzystamy z niego online. Po zalogowaniu się na stronie bukmachera należy wejść w sekcję związaną z stawkami i przy konkretnym zakładzie szukać oznaczenia „cash-out” lub „wypłać”.

Jeśli już się zdecydowałeś (i jesteś tego pewien), możesz kliknąć przycisk. Następnie na swoim koncie powinieneś zobaczyć środki z wypłaty. Oczywiście może się zdarzyć, że cash-out nie zostanie zatwierdzony, ponieważ w tym czasie zmienił się kurs walutowy. Aby mieć pewność co do powodzenia transakcji, najlepiej sprawdzić historię zakładów, gdzie znajdziesz informacje o postępie zakładu.

Niektórzy bukmacherzy udostępniają na swoich stronach internetowych szczegółowe instrukcje, które wyjaśniają, jak zamknąć zakład wcześniej niż zaplanowany czas.